Leon Productions

LEON Productions je filmová a televízna produkčná spoločnosť, založená v roku 1998, ľuďmi ktorí sú absolventmi Filmovej a televíznej fakulty VŠMU a majú za sebou bohatú filmovú a televíznu prax. LEON Productions sa špecializuje najmä na produkciu dokumentárnych filmov určených pre kiná a pre vysielanie v televízii a tvorbu televíznych relácii a formátov.

 • SKUTOK SA STAL

  SKUTOK SA STAL

   Príbeh troch kamarátov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša, Petra Tótha o tom ako to bolo naozaj s únosom prezidentovho syna, vraždou Róberta Remiáša a kauzou Technopol. Aj o tom, čo s tým má Marián Kočner. Celovečerný dokumentárny film režisérky Barbory Berezňákovej bol nakrúcaný v rokoch 2014 - 2019. Kinopremiéra sa uskutočnila v septembri 2019.                                                                                  

  Koproducentmi filmu sú RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska, Frame Films (CZ) a Známa firma.                                                    

  Vznik a distribúciu filmu finančne podporil:

    

   

   

  Vznik filmu finančne podporili:

               

    

   

     
 • MASKY JURAJ STEINER

  MASKY JURAJ STEINER

  Dokumentárny film (52 min.) režiséra Juraja Nvotu o najvýznamnejšom slovenskom umeleckom maskérovi Jurajovi Steinerovi, ktorého tvorba výrazne zasiahla film, televíziu i divadlo.                    

  Film bol vyrobený v koprodukcii s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenským filmovým ústavom a televíznu premiéru mal 23.mája 2017       o 20,00 hod. na Dvojke.

  Realizáciu tohto filmu finančne podporil         

 • DUEL

  DUEL

  Vedomostný televízny kvíz - 26 min.

  Duel - napínavá vedomostná súťaž, originálny formát spoločnosti LEON Productions. Dvaja hráči. 50 otázok z najrôznejších oblastí ľudského poznania a tiež všedného života. Jednoduché pravidlá. Tri kolá – každé iné. Rozhodujú vedomosti, rozhľad, dobré nervy a odvaha riskovať. Výhra v hotovosti. Vysielaný v pracovných dňoch od 17.50. hod. na Jednotke RTVS.

   

NOVÉ BÝVANIE (2007-2013)

NOVÉ BÝVANIE (2007-2013)

TV relácia vysielaná v nedeľu o 18.20.hod. v TV JOJ, v ktorej moderátor Vlado Voštinár spolu s realitnými maklérmi ponúkol 3 nové bývania pre konkrétneho záujemcu, ktoré zhodnotil realitný arbiter Martin Čapo a navštívili sme aj známu osobnosť u nej doma. Okrem Slovenska sme nehnuteľnosti hľadali v Českej republike, Rakúsku, Maďarsku, Bulharsku, Turecku a Egypte.

MILAN ČORBA (2014)

MILAN ČORBA (2014)

Celovečerný dokumentárny film, réžia: Martin Šulík

Milan Čorba je dokumentárny portrét významného slovenského kostýmového výtvarníka, scénografa a pedagóga. Spolupracoval na projektoch, ktoré formovali podobu slovenskej a českej televízie, kinematografie a divadla. Dokument sa snaží Milana Čorbu zachytiť v širokom kontexte spoločenského pohybu, prelínajú sa v ňom autentické archívne zábery s ukážkami jeho diela a so spomienkami priateľov, spolupracovníkov i blízkej rodiny.

OPERÁCIA BEDROVÉHO KĹBU (2004)

OPERÁCIA BEDROVÉHO KĹBU (2004)

Záznam z unikátnej operácie bedrového kĺbu novou Zimmer metódou.
ANTON SRHOLEC (2015)

ANTON SRHOLEC (2015)

Celovečerný dokumentárny film,réžia: Alena Čermáková

Film Anton Srholec je silným príbehom života vzácneho muža, rímsko-katolíckeho kňaza, saleziána, odvrhnutého vlastnou katolíckou hierarchiou, spisovateľa, charitatívneho pracovníka, politického väzňa, ľudomila a nadšenca pre Krista, ktorý nikdy neopustil svoje zásady milovať ľudí a Boha napriek životným okolnostiam a vždy bojoval za lepší svet.