Leon Productions

LEON Productions je filmová a televízna produkčná spoločnosť, založená v roku 1998, ľuďmi ktorí sú absolventmi Filmovej a televíznej fakulty VŠMU a majú za sebou bohatú filmovú a televíznu prax. LEON Productions sa špecializuje najmä na produkciu dokumentárnych filmov určených pre kiná a pre vysielanie v televízii a tvorbu televíznych relácii a formátov.

 • SKUTOK SA STAL

  SKUTOK SA STAL

   Príbeh troch kamarátov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša, Petra Tótha o tom ako to bolo naozaj s únosom prezidentovho syna, vraždou Róberta Remiáša a kauzou Technopol. Aj o tom, čo s tým má Marián Kočner. Celovečerný dokumentárny film režisérky Barbory Berezňákovej bol nakrúcaný v rokoch 2014 - 2019. Kinopremiéra sa uskutočnila v septembri 2019.                                                                                  

  Koproducentmi filmu sú RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska, Frame Films (CZ) a Známa firma.                                                    

  Vznik a distribúciu filmu finančne podporil:

    

   

   

  Vznik filmu finančne podporili:

               

    

   

     
 • MASKY JURAJ STEINER

  MASKY JURAJ STEINER

  Dokumentárny film (52 min.) režiséra Juraja Nvotu o najvýznamnejšom slovenskom umeleckom maskérovi Jurajovi Steinerovi, ktorého tvorba výrazne zasiahla film, televíziu i divadlo.                    

  Film bol vyrobený v koprodukcii s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenským filmovým ústavom a televíznu premiéru mal 23.mája 2017       o 20,00 hod. na Dvojke.

  Realizáciu tohto filmu finančne podporil         

 • DUEL

  DUEL

  Vedomostný televízny kvíz - 26 min.

  Duel - napínavá vedomostná súťaž, originálny formát spoločnosti LEON Productions. Dvaja hráči. 50 otázok z najrôznejších oblastí ľudského poznania a tiež všedného života. Jednoduché pravidlá. Tri kolá – každé iné. Rozhodujú vedomosti, rozhľad, dobré nervy a odvaha riskovať. Výhra v hotovosti. Vysielaný v pracovných dňoch od 17.50. hod. na Jednotke RTVS.

   

DUEL (2006-2007) (2011-2020)

DUEL (2006-2007) (2011-2020)

Duel - napínavá vedomostná súťaž, originálny formát poločnosti LEON Productions. Dvaja hráči. 50 otázok z najrôznejších oblastí ľudského poznania a tiež všedného života. Jednoduché pravidlá. Tri kolá – každé iné. Rozhodujú vedomosti, rozhľad, dobré nervy a odvaha riskovať. Výhra v hotovosti. Vysielaný v pracovných dňoch od 17.50. hod. na Jednotke RTVS.

NOVÉ BÝVANIE (2007-2013)

NOVÉ BÝVANIE (2007-2013)

TV relácia vysielaná v nedeľu o 18.20.hod. v TV JOJ, v ktorej moderátor Vlado Voštinár spolu s realitnými maklérmi ponúkol 3 nové bývania pre konkrétneho záujemcu, ktoré zhodnotil realitný arbiter Martin Čapo a navštívili sme aj známu osobnosť u nej doma. Okrem Slovenska sme nehnuteľnosti hľadali v Českej republike, Rakúsku, Maďarsku, Bulharsku, Turecku a Egypte.

ÁNO, ŠÉFE (2011)

ÁNO, ŠÉFE (2011)

Televízna relácia vysielaná v počte 20 relácii v televízii JOJ podľa svetoznámeho formátu Kitchen Nightmares. 50 horúcich minút, plných dobrých aj zlých jedál, makačov aj flákačov a kuchynských tajomstiev, ktoré budú odhalené... Áno, šéfe! je liečba Jaroslavom Žídekom. Je výzvou pre slovenské reštaurácie a jedinečným zážitkom pre diváka. 
ZÁKULISIE SLOVENČINY (2011)

ZÁKULISIE SLOVENČINY (2011)

20- dielny vzdelávací cyklus o pôvode a význame slov s moderátorom Dadom Nagyom, vysielaný v roku 2011 na Dvojke Slovenskej televízie.